VRV, Değişken Soğutucu Akışkan Debisi anlamına gelmektedir. Bir dış ünite ile birden fazla iç ünitenin kontrol edildiği klima sistemidir. Bir VRV Klima Sistemi, binanın değişen kapasite ihtiyaçlarına bağlı olarak soğutkanın akışını kontrol eder. VRV Klima Sistemi bina dışında bulunan dış ünite ve bina içindeki yaşam alanlarını soğutmak ve/veya ısıtmak amacı ile kullanılan iç ünitelerden oluşur.

VRV Klima Sistemlerini, klasik split klimalardan ayrılan en büyük özelliği; değişken gaz debisi sayesinde enerji tasarrufu ile birlikte çalışıp kullanıcıların konforunu en yüksek seviyede tutmasıdır. Çevreye maksimum özen ve saygı gösteren sistem, enerji tasarrufuna odaklanmış, gelişmiş uygulama esnekliği sağlar. Çok katlı bir plazadan, bir tek villaya kadar yeni yapılan veya mevcut her türlü yapıda tam bağımsız kontrol imkanı sağlamaktadır.

VRV Klima Sistemleri; gelişmiş kontrol ve akış denetim üniteleri ile donatılmıştır. Gerektiği kadar soğutucu akışkan, doğru faz ve doğru zamanda ihtiyaç duyulan yere sevk edilerek ısıtma ve soğutmada kullanılması sağlanmaktadır. VRV Klima Sistemleri; alışılmış split klima sistemlerinden bir soğutucu hattında isteğe bağlı olarak farklı HP kapasite aralığında ki bir dış ünite ve birden fazla iç üniteye bağlanabilmektedir.

Soğutucu akımı inverter kontrollü bir kompresör veya kompresörlerle çeşitlendirilerek, havası şartlandırılmış mekanlara göre soğutucu akışkanın uyum göstermesi sağlanır. İleri düzey bir kontrol sistemi ısıtma ve soğutma modları arasında geçiş sağlar.

YENİ STANDART TAM OLARAK NE İLE İLGİLİ?

VRV geçmişte ve şu anda olduğu gibi gelecekte de standartları belirlemeye devam edecektir. Günümüzde VRV IV, bina sahiplerine yönelik sezonsal verimlilik, kullanıcılara yönelik iç ortam konforu ve montörlere yönelik montaj kolaylığı için yeni standartlar belirliyor.

DEĞİŞKEN SOĞUTUCU AKIŞKAN SICAKLIĞI

VRV’nizi en iyi sezonsal verimlilik ve konfor için özelleştirin:

Devrim niteliğindeki bu değişken soğutucu akışkan sıcaklığı kontrolü daha yüksek bir verimlilik ve konfor için sistemi otomatik olarak bina ve iklim gereksinimlerine uyarlar

SÜREKLİ ISITMA

Isıtma konforundaki yeni standart:

Benzersiz sürekli ısıtma teknolojisi, VRV IV’ü klasik ısıtma sistemlerine karşı en iyi alternatif haline getirir

VRV KONFİGÜRATÖR

Daha basit devreye alma, yapılandırma ve özelleştirme sağlayan yazılım:

Daha basit devreye alma: sistem ayarlarının yapılandırılması, devreye alınması ve yüklenmesi için grafikli arayüz.
Daha basit servis: temel işlevlere ve hatalara kolay ve hızlı erişim için ilave 7 bölümlü gösterge.